Blog

Fast food rychle, a přesto kvalitně i zdravě

V době, která se vyznačuje stále rostoucím tempem, zvýšenými nároky na jednotlivce a všeobecným důrazem na výkonnost, zbývá stále méně volného času. Jeho nedostatek se následně odráží v kvalitě osobního života, mezilidských vztahů a samozřejmě také v oblasti stravování.

Více...

Řízek k obědu aneb V každém je kus detektiva

Není to tak dávno, co prohlášení o řízku se salátem v souvislosti s (ne)zaměstnáním jeho případného konzumenta, vyvolalo neobvyklou vlnu veřejných reakcí. Ještě dnes se tu a tam setkáváme s dozníváním výše uvedeného konstatování Petra Havlíčka a opakovaně nás překvapuje, jak se dají některé věci pochopit. Anebo nepochopit?

Více...

Až se léto zeptá…

A už je to tady zase! První opatrné sluneční paprsky, hlasitější ptačí zpět a čerstvě zelená tráva. Jaro se pomalu, ale nevratně, hlásí o slovo. Spolu s ním i vidina delších dnů, lehčího oblečení a… opatrného odhalování. Až na ten poslední bod může být jaro veskrze příjemná záležitost.

Více...

Tak tady mě máte, doktore!

Je to perfektní! Ať už si pustíte televizi, zapnete rádio nebo třeba jen zalistujete některým z tištěných médií, pokaždé ho najdete. Je nepřehlédnutelný, nedá se přeslechnout ani zapřít. Září všemi barvami, šťastně se usmívá, sympaticky pomrkává.

Více...

Chlap na zabití aneb O čem se (ne)mluví

„Víte, myslím, že už to déle nedokážu snášet,“ postěžovala si před časem jedna naše klientka a tiše dodala: „A ani v posteli to dávno není, co bývalo! Dřív mu bylo jedno kdy a kde. Dneska abych ho skoro přemlouvala… Možná má jinou. Mladší a hezčí…“

Více...

Sladce i po padesátce

Sladce i po padesátce

Možná to znáte taky. Sotva se ráno vymotáte z postele, mysl ještě uchlácholenou nočním sněním, během několika krátkých vteřin jste natvrdo konfrontována s neúprosnou realitou v zrcadle. Hledíte na sebe trochu nevěřícně, trochu poťouchle a přemýšlíte, zda ten obličej naproti doopravdy patří vám. Na mizivý okamžik zadoufáte, že ne. Že jde o pouhopouhý noční přelud, éterickou bytost z tajemné říše snů, ačkoli… do víly či jakéhokoli jiného pohádkového stvoření má vaše zrcadlové zjevení poměrně daleko. Jedině snad… Hejkal! Ten by se asi docela hodil. Případně (hodně) vysloužilá víla – matka, uctívaná stařešina, i když ani s tím uctíváním vám to úplně neladí.

Více...

Vážně! Teď to myslím opravdu vážně.

No tak dobře. Na nějaké velké hubnutí to pořád úplně nevypadá, ale aspoň něco málo byste zvládnout mohli! Konec února hovoří celkem nekompromisně a vy, abyste mu zacpali ústa a sami se necítili tak strašně nemožně, váháte, co podniknout. Ty super těsné džíny od Ježíška opět (beze svědků a tiše) zakládáte hluboko do šatníku a spokojíte se s pohodlnější variantou na gumu. Ovšem zase až takový břídil nejste! Stoprocentně se musí najít něco, čím si zahojíte pochroumané sebevědomí a té protivně štíhlé Novákové z prvního patra vytřete zrak.

Více...

Stránky